Hüvelyszárazság

A változó kor kellemetlen tünete

Hogyan lehet kezelni a hüvelyszárazságot?

A hüvelyszárazság kellemetlenségei több módon is kezelhetők, a piac számos készítményt kínál ezen tünetek enyhítésére.
A szexuális együttlétek alatt síkosító készítmények használata ajánlott a súrlódás csökkentése céljából, valamint mindennapos használatra, tüneti kezelés céljából válogathatunk hüvelyhidratáló termékek közül. Az egyik legújabb technika a menopauzális tünetek kezelésére a nőgyógyászati lézersugaras kezelés.
Súlyosabb állapotokban azonban ösztrogénpótlás, ösztrogén tartalmú készítmények alkalmazása válhat szükségessé. Hátrányuk közé sorolható, hogy rákos sejtek kialakulásának kockázatát fokozhatják, ezért nem ajánlott olyan nők számára, akik erre hajlamosak, vagy már átestek rákos megbetegedésen.
Ennek a kockázatnak a kiküszöbölésére jelentek meg a piacon különböző hormonmentes készítmények, amelyek mindenki számára elérhetők és biztonságosan alkalmazhatók.

Juvia hüvelyhidratáló gél

Hüvelyhidratálás

Hogyan segít nekem a Juvia hüvelyhidratáló gél?

A JUVIA azonnali, folyamatos és hosszantartó hidratálást biztosít, megkönnyebbülést nyújt viszketés, égő érzés és fájdalom esetén. A JUVIA vízbázisú gél nagy mennyiségű vizet képes a hüvelybe juttatni és ott tartani, ilyen módon, illetve összetevőinek köszönhetően hatékonyan csökkenti a szárazságot és ápol, rendszeres használat mellett pedig folyamatos hidratálás érhető el.

A JUVIA-val Ön azért is jól jár, mert természetes módon segít az egészséges vaginális környezet helyreállításában és fenntartásában, segíti a hüvely öntisztulását. Támogatja a hüvely természetes savas kémhatását és hüvely természetes baktérium flóráját.

Juvia

Miért döntenek a nők a Juvia mellett?

Mert a fenti előnyökön túl:

  • Hormonmentes, a legbiztonságosabb hosszútávú megoldást kínálja
  • Színtelen, szagtalan és nem hagy nyomot a fehérneműn
  • Egyaránt használható hidratálóként és síkosítóként
  • Életkortól függetlenül hatékony megoldást kínál a hüvelyszárazság elleni küzdelemben

Úgy éreztem, hogy soha nem leszek túl az égő, viszkető érzésen, ami évek óta fennállt. Folyamatos rossz közérzetet okozott ez az érzés… A JUVIA használata kellemes volt, szinte hűsített, semmi nem folyt vissza, nem hagyott nyomot a fehérneműn. Megnyugvást adott, hogy tudok tenni valamit azért, hogy jobb legyen a közérzetem.
2 nap után már érezhető volt a jó hatás. Nagyon örültem ennek a terméknek, mert ez egy égető probléma. Biztos, hogy ajánlanám mindenkinek, csak ezt ajánlanám! Én biztosan fogom használni. Nőként jobban érzem magam!

– Éva, 56 éves

A menopauzáról általában

A menopauza minden nő életében bekövetkező életszakasz, jellemzően az addig rendszeres menstruációs ciklusok egyre ritkábbá válnak, majd megszűnnek. A ciklusok elmaradásának következtében a petefészkek ösztrogéntermelése lecsökken, ami az egész urogenitális rendszerben változásokat indít el, hiszen az ösztrogén hormon számos folyamatban kulcsszerepet játszik. Szerepe van különböző szöveti faktorok és biomarkerek működésében, az extracelluláris mátrix (ECM) funkciójának és szerkezetének fenntartásában, a hüvely természetes váladéktermelésében, és a hüvely savas kémhatásának biztosításában. A menopauzát követő állapotra összefoglalóan a GSM (Genitourinary Syndrome of Menopause) rövidítést használják, ami utal arra, hogy a nemi szervek mellett a húgyutakban is megjelenő tünetegyüttesről van szó.
A menopauza sajnos együttjárhat kellemetlen tünetekkel. Ezek közül leggyakoribb a hüvelyszárazság, irritáció, melynek hátterében a vulvovaginális atrófia (sorvadás) áll, ilyenkor vékonyodik a hüvelyfal és kevesebb váladéktermelő sejt működik. Ennek kapcsán égő, viszkető érzést, de szexuális együttlét alatt akár fájdalmat (dyspareunia) is érezhetnek a nők.

Az ösztrogénszint csökkenés következtében kialakuló hüvelyszárazság és következményei

Hüvelyszárazság nem csak a változó kor idején, hanem bármilyen életkorban kialakulhat. Okozhatják különböző életesemények, például a szülés – ilyenkor legfőképp a hormonszintek változása a hüvelyszárazság kialakulásának oka-, hormonkezelések mellékhatásaként is jelentkezhet – például fogamzásgátlók alkalmazása esetén-, gyógyszermellékhatásból is fakadhat, valamint az is előfordulhat, hogy a hüvelyben alkalmazott készítményekkel szembeni intolerancia áll a hátterében, de csökkenhet az ösztrogénszint műtéti beavatkozás következtében is – méh és petefészkek eltávolítása -. Előfordulhat az is, hogy az ösztrogénszint valamilyen betegség mellékhatásaként csökken.
Az ösztrogénszint csökkenése kedvez a hüvelyi kémhatás emelkedésének, így a különböző kórokozók elszaporodásának és az ennek következményeként kialakuló hüvelyi fertőzéseknek. A húgyutakban is változások jelennek meg, következményes vizelési problémák alakulhatnak ki, mint például a sürgető vizelési inger, vizeletcsepegés, inkontinencia. Ezek a tünetek jelentősen befolyásolják a hüvelyszárazságtól szenvedő nők életminőségét, a fájdalom miatt a szexuális együttlétek elutasítása is történhet.